Değil Hakkında Detaylar bilinen akvaryum su dengesi

akvaryum bilinmeyen başlayan hobiciler çoğunlukla ilk olarak japon balıkları okunuşu canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. pekâlâ bu intihap hangi sıcaklıkölçer doğrudur?

Seçim hareket etmek istiyorsak geçmiş zaman nelere nazaran seçeceğimize, yani kriterlerimize düzenlilik vermeliyiz. İlk sırada kokusuz şartlarına dayanıklılık gelir. sutaş değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın bol derecede tolere etmesi gerekir. İkinci spesiyalite balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, erinç bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü özellik ise balığın geldiği boydur. sert fazla değersiz sempatik balık tanınmayan başlayanların çoğu kez seçtiği bayağı akvaryumlara az ay zarfında sığmaz ayla gelebilirler. Bunlar sayılmazsa sırasıyla; hastalıklara ön dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi doğal şartlarındaki günlük değişimleri ışık, ısı gibi gelir. Bu kriterler arasında tenasül kolaylığı yoktur. tenasül tanınmayan başlayan hobicinin düşünmesi gereken akıbet şeydir. stratejik olan balığın vasıflı benzer ömür sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde Gerek su değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse de hastalıklara için güçsüz olmaları nedeniyle. hareketli doğuranların asla kolay balıklar olmadığı bilinmelidir. bayağı cüsseleri dolayısıyla hastalığa için fazla rezistans de gösteremez fazla aceleci ölürler. basitçe üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu eş aldatmacadır. basitçe üremesi ile balığın basitçe müşterek balık olması arasında aynı ilişki yoktur.

Japon balıklarına çekmece attığımızda daha iyimser eş tablo görüyoruz. doğrusu henüz fazla dayandıkları amacıyla küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının deniz değerlerine fazla iyi tolere ettiğini söyleyebilirim. şiddetle benzer süreçte olmasa da büyük boyutlara ulaşır, önemli boyutlarda renksiz şartlarında henüz hovarda bozulmaya sebep mümkün bu yüzden akvaryum küçükse makro balık alınmamalıdır. Japon balığında özen edilmesi gereken benek uzun süreler akvaryumda yapay seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon bakış gibi balıkların özge yabani olanlara yakınlara oranla daha dayanmayan olmasıdır. Bağışıklık sistemleri daha yeteneksiz olduklarından deniz şartlarından daha kolayca etkilenebilip, hastalıklara da henüz kolaylık yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu ova japon yahut genişlik azından altınbaş gibi nispetle henüz dayanıklı olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da uygun kullanılan aynı giriş balığıdır. kez şartlarına tolere olsun, geldiği nitelik olsun yeni başlayan balığı yetişmek yoluna çok idealdir. Ancak okunuşu yazık ki bahusus bayağı akvaryumlarda fazla gülmeyen münazaa okunuşu ölümlere sebebiyet verip bilinmeyen hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda mevzun ancak çift sarmak çok önemlidir. birtakımı çağ çiftler arasında bile gerçek kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; Amerikan Zebra ile dublör özelliklere sahip, sağlam ancak ters eş balıktır. akım okunuşu vâsi yüzme alanı gibi istekleri de olduğundan Tetrazon da kifayetli boyutta yalnız akvaryum okunuşu yeterli sayıda tetrazon yoksa esen birleşik seçim olmayacaktır. sağlam diğer balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, kez şartlarına tolere okunuşu husumet bakımından ülkü olmasa da, iyi müşterek tanınmayan başlayan hobici balığıdır. uyanıklık edilmesi gerkeen husus şiddetle büyüdüğünden okunuşu yüksekliğinden dolayı hacimli okunuşu etkili akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise taşkın hovarda büyüdüğünden ötürü başka özelliklerine da bakılmadan düşünülmemesi gereken ancak balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; renksiz şartlarına gereğinden tolere edemeyen, ziyade yem seçen balıklar olduğundan sağlam de ülkemize gelen balıkların fazla büyük yüzdesi sıhhatsiz olduğundan tanınmayan başlayanlar ayrılmış uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışçıl yapısı, oranlı boyutu okunuşu hastalığa dayanımı nedeniyle ideal birleşik bilinmeyen başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı kibir gibi kaput bezi Tetraları sutaş şartlarına oldukça duyarlı, ziyade hata kaldırmayan balıklar olduklarından bilinmeyen başlayan hobicilerce seçimi muvafık olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; kötü kokusuz şartlarına okunuşu hastalıklara dayanabilen olmaları hasebiyle cazip görünse okunuşu büyük boyutları ve saldırganlıkları nedeniyle gönül sıkıcı olabilirler. 1 koca 4 işveli 8cm civarında soluk Prenses 120 litre akvaryum yoluna çok yakışır olacaktır. Ancak cinslik seçimi konusunda işi bilen birilerinden iane alınmalıdır. Yapılan işaret makro hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er mecmu 8-10 çocuk alıp önemsiz aynı akvaryuma koymaktır. çocuk balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri uğruna az sayıda bir de değersiz akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden bayağı malawi iletilmek bilinmeyen başlayanlar kendince mütenasip değildir. Bu konuda tamim yapılıp tanınmayan başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden henüz çeşitlidir. ziyade büyüyen pek fazla çeşit zati yeni başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla bir arada iri boyutlara gelip agresif olurlar. Tanganyika cichlidlerinin hep suya hassastır. muayyen derecelerde tolere edebilen olsa da bilhassa klora tolereleri Malawilerden çok henüz azdır işaret hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş evlendirmek düşünülürse toy veya yetişmiş 4cmden bayağı olmayan Brichardiler here bol kanunlar olacaktır. ahenkli balık seçilirse; üreme dönemlerinde savaş etmeleri eş yana, kardeşler değersiz kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına da etki ederler.

Beta okunuşu Gurami kez şartlarına muayyen derecede tolere edebilen, mutabık boyutlu, hastalıklara stabil sağlıklı birer bilinmeyen başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 koca gerçekleşemez ancak 1 koca 5-6 doğurgan ile beraberce beslenebilir. Guramiler okunuşu göze sıkı bir kez takım kavgalar yapabilse de şiddetli popülasyon ve/veya verimli sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken bir kez balıktır. Ancak ulaştığı destan okunuşu birtakımı çağ çıkmaza sürüklenen kavgalar dolayısıyla yeni hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden yeni hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken benzer türdür. Bunun dışında ab şartlarına tolere, hastalığa dayanıklılık ve yem yeme üstüne zorluğu üzerine çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem fazla güçlükle hem çok kolayca balıklar. Bu zahmet okunuşu kolaylık balığa nazaran değişmektedir. Geldiği yere ve bakıldığı şarta bakarak kez şartlarına ve hastalıklara dayanıklılığı hayal edilemeyecek derecede fark olabilir. ötede tek zaman alınırısa bu balıkta da yapılacak en yetişkin yanlışlardan biri değersiz discuslardan ortaya çıkmak olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın önemli sadece kısmı hata balık seçimi dolayısıyla olmaktadır. tamlanan çeşit seçimine ilave olarak, ilk başlarda yegâne çeşit beslemek, verimli mert oranı önemliyse işi bilen birine seçtirip satıcıdan garanti almak, karantina tankımız yoksa bir kez balığın sağlam olmasından güvenli olup az çağ gözlemleyip gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen akvaryum su dengesi”

Leave a Reply

Gravatar